Pomóóóóóc, vydávam sa!

Milé nevesty ;)

Tento článok vznikol podľa vzoru príspevku skúsenej vizážistky z Českej republiky, Ilony Pavlatovej.

Každá nevesta túži byť počas svojho dňa „D“ nádherná. Ku akému typu nevesty patríte Vy? Plánujete si svoj vysnívaný deň rok dopredu alebo sa spoliehate na poslednú chvíľu, že zoženiete vizážistku, kaderníčku, kvety alebo šaty?

Ako vizážistka vnímam tieto postrehy:

1. Nepotrebujem vizážistku, nalíči ma kamarátka.

Vzhľadom k tomu, že svadobné líčenie je považované za jedno z najťažších, treba zvoliť profesionálny prístup. Určite je medzi Vašimi kamarátkami veľa takých, ktoré pekne líčia, avšak väčšina z nich nepoužíva profesionálnu kozmetiku. Svadobný make up je kompromisom medzi slávnostným makeupom a foto makeupom. Je dôležité, aby líčenie bolo výraznejšie ako ste zvyknutá. Svadba rýchlo skončí, avšak fotografie Vám zostanú ako príjemná spomienka.

2. Očakávate profesionálny prístup? Ok, ale buďte aj Vy profesionálna.

U profesionálov sa očakáva, že na tom, čo sa dohodnú, to aj platí! Súčasťou prípravy je aj skúška líčenia a zorganizovanie všetkých dôležitých krokov ako je čas líčenia vo svadobný deň či typ líčenia. Na skúške je veľmi dôležité povedať svoju predstavu, čo sa Vám páči, čo by Vám pristalo. Treba robiť kompromisy, pretože sa môže stať, že nevesta má určitú predstavu, ktorá nie celkom vynikne na jej tvári,prípadne jej make up vôbec nepristane. Ďalším prístupom je zajednávanie termínu. Ak plánujete svadbu dlhodobo vopred, treba počítať s týmto termínom. Ja si zapisujem do diára všetky líčenia, počítam s nimi na 100%. Podľa toho sa odvíjajú ďalšie líčenia. Rezervovaný termín patrí len Vám.

3. Kedy naplánovať skúšku líčenia.

Ak je svadba dlhodobo plánovaná, môžeme sa dohodnúť na viacerých skúškach, ale najneskôr dva týždne vopred. Nevesta by už mala mať vybrané šaty, doplnky a kyticu. Podľa toho volíme líčenie. Nevesta môže doniesť fotku/obrázok vzorového líčenia, ktorý sa jej páči, prípadne mi ho zaslať mailom na licenie@elenvision.sk. Ak nie je zvyknutá sa vôbec líčiť, je lepšie mať jemnejší make up. Najdôležitejšie je sa cítiť pohodlne a pritom okúzľujúco. Líčenie nevesty spájam s líčením družičiek, avšak tieto skúšku líčenia nemusia mať.

4. Miesto líčenia vo svadobný deň.

Uprednostňujem bydlisko nevesty. Tam sa cíti najpríjemnejšie a pohodlne. Po mnohých mojich skúsenostiach a po dohode s nevestami je táto varianta najlepšia. V tento deň nie je časový priestor pre nevestu na presun, vždy im ochotne vychádzam v ústrety.